Swedish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Grupper mm 2009-2010

 

Intro

Tävlingar säsongen 2009-2010 (se under respektive åkare)

Detta blir nu den fjärde tävlings säsongen för klubben, förra tävlingssäsongen 2008-2009 den tredje för klubben blir nog svår att matcha när det gäller placeringar, 8st Guld, 5st Silver, 6st Brons . samt givetvis även hel del andra fina placeringar

Föreningen deltog i 7st tävlingar under säsongen 2008-2009.
Nu hitentills under säsongen 2009-2010 har föreningen lyckas med ett SM-Guld i Paråkning i Ungdoms SM
Så träning ger färdighet.......

Se under respektive åkare för respektive åkares resultat för 09-10.

Under fliken till höger (Tävlingsreultat) kan ni se hela resultatlistan för respektive
tävling som klubben deltagit i under 2009-2010.

Se nedan för föreningens åkare

 


Tävlingar 09-10/Tävlingsresultat

Klicka på tävlingens namn för resultat.

 

2009-11-14--15 Brinkaskäret Sandviken Stjärntävling
2009-11-28--29 Siljanspiruetten Orsa Klubbtävling
2010-01-23--24 Istappen Uppsala Stjärntävling
2010-01-30-31 Enköpingspiruetten Enköping Klubbtävling
2010-02-06--07 Leksandspokalen Leksand Klubbtävling
2010-02-13--14 Glada Hudikpiruetten Hudiksvall Stjärntävling
2010-02-20--21 Borlängetrofén Borlänge Stjärntävling
2010-02-26--28 Svea Cup Örebro Klubbtävling
2010-03-03--07 Stockholm Trophy Upplands Väsby International
2010-03-13--14 Ljusnanskäret Bollnäs Stjärntävling

För deltagande i Stjärntävling måste man minst vara C åkare
För deltagande i klubbtävling måste man minst vara B åkare


Par Åkare


Par:Alexander Backlund & Vera Björklund Tävlingsklass: Ungdom

Alexander Backlund

Namn: Alexander Backlund
Födelsedata: 951223
Tävlingsklass: Ungdom B
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger (par) inklusive denna: 2

Namn: Vera Björklund
Födelsedata: 970906
Tävlingsklass: Ungdom B
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger (par) inklusive denna: 2

Paråkning årets Tävlingar (2009-2010)
Tyresö: 1(1)
USM: 1(2)
St Trophy 3(3) Internationell

Paråkning förra årets Tävlingar (2008-2009)
Tyresö: 2(2)

Grupp 1


Alexander Backlund Tävlingsklass: Ungdom B Fdata:951223

Alexander Backlund

 

Namn: Alexander Backlund
Födelsedata: 951223
Tävlingsklass: Ungdom B
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2009-2010)
(Tävlar även i Paråkning tillsammans
med Vera Björklund)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Ungdom C)
Orsa 5(12)
Sandviken 3(13)
Bollnäs 2(2)

Amelia Åkerman Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:980108

Amelia Åkerman / Kuorikoski

 

Namn: Amelia Åkerman / Kuorikoski
Födelsedata: 980108
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic 1 / Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2009-2010)

Sandviken: 7 (15)
Uppsala 6(16)
Hudiksvall 5(13)
Borlänge 3(14)
Bollnäs 6(13)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minor B)
Sundsvall 8(14)
Sandviken 6(10)
Borlänge 7(13)
Bollnäs 5(9)

Elsa Widén Tävlingsklass: Ungdom B Fdata:980626

Elsa Widén

 

Namn: Elsa Widén
Födelsedata: 980620
Tävlingsklass: Ungdom B
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2009-2010)

Sandviken: 6 (15) Ung C
Uppsala 3(16) Ung C
Hudiksvall 1(13) Ung C
Borlänge 6(10) Ung C
St Trophy 13(14) Internationell
Bollnäs 2(13) Ungdom C13

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minor B)
Orsa 3(4)
Sundsvall 8(14)
Sandviken 6(10)
Borlänge 7(13)
Bollnäs 4(9)
Uppsala 4(10)

Ida Walin Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:960814

Ida Wallin

 

Namn: Ida Wallin
Födelsedata: 960814
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic 1 / Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Ungdom C)
Orsa 5(10)
Sundsvall 6(11)
Borlänge 6(12)

Karin Törnblom Tävlingsklass: Minior B Fdata:990804

Karin Törnblom

 

Namn: Karin Törnblom
Födelsedata: 990804
Tävlingsklass: Minor B
Testnivå: Basic 2 / Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2009-2010)

Sandviken: 5 (8) Stjärntävling
Orsa 5(13) Klubbtävling
Uppsala 4(10)
Leksand 9(18) Klubbtävling
Hudiksvall 3(8)
Borlänge 2(5)
St Trophy 9(13) Internationell
Bollnäs 2(10) Minor B

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minor C)
Orsa: Placering:5 (10)
Sundsvall: Placering: 1 (13)
Sandviken: Placering: 1 (13)
Borlänge: Placering 2 (11)
Bollnäs: Placering: 1(10)

Klara Galanti Tävlingsklass: Ungdom B Fdata:950511

Klara Galanti

 

Namn: Klara Galanti
Födelsedata: 950511
Tävlingsklass: Ungdom B
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2009-2010)

Sandviken: 4 (7)
Orsa 10(11) Klubbtävling
Uppsala 4(6)
Enköping 14(14) Klubbtävling
Leksand 7(15) Klubbtävling
Hudiksvall 3(5)
Svea Cup DM
Bollnäs ()

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Ungdom C)
Orsa 3(12)
Sundsvall 1(10)
Sandviken 2(13)
Borlänge 3(14)
Bollnäs 1(5)
Uppsala 3(8)

Matilda Snellman Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:980108

Matilda Snellman

 

Namn: Matilda Snellman
Födelsedata: 980108
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic 1 / Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2009-2010)

Sandviken: 8 (15)
Uppsala 7(15)
Hudiksvall 7(13)
Borlänge 8(14)
Bollnäs 7(13)

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minor C)
Orsa 6(10)
Sundsvall 8(14)
Sandviken 1(12)
Bollnäs 3(10)

Sebastian Bramefjord Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:980210

Mimmi Bilutin

 

Namn: Sebastian Bramefjord
Födelsedata: 980210
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic 1 / Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 1

Årets Tävlingar (2009-2010)

Sandviken: 3 (15)
Uppsala 1(3)
Hudiksvall 2(5)
Borlänge 2(12)
St Trophy 8(9) Internationell
Bollnäs 1(1) Ungdom C13 Pojk

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minor C)

Bollnäs 5(10)

Vera Björklund Tävlingsklass: Ungdom B Fdata:970906

Vera Björklund

 

Namn: Vera Björklund
Födelsedata: 970906
Tävlingsklass: Ungdom B
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 5

Årets Tävlingar (2009-2010)
(Tävlar även i Paråkning tillsammans
med Alexander Backlund)

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minor B)
Orsa 2(4)
Bollnäs 1(9)

Vivianne Widén Tävlingsklass: Minior B Fdata:000320

Vivianne Widén

 

Namn: Vivianne Widén
Födelsedata: 000320
Tävlingsklass: Minior B
Testnivå: Basic 1 / Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2009-2010)

Sandviken: 5 (11) Min C
Uppsala 1(16) Min C
Hudiksvall 2(14) Min C
Borlänge 1(7) Min C
St Trophy 7(12) Internationell
Bollnäs 1(10) Min C

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minior C)
Orsa 6(10)
Sundsvall 7(13)
Sandviken 7(13)
Borlänge 6(11)
Bollnäs 1(8)
Uppsala 2(10)

Grupp 2

Amanda Ifwer Tävlingsklass: Minior C Fdata:990928

Amanda Ifwer

 

Namn: Amanda Ifwer / Roos
Födelsedata: 990928
Tävlingsklass: Minor C
Testnivå: - / Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 1

Årets Tävlingar (2009-2010)

Uppsala 7(14)
Hudiksvall 2(7)
Borlänge 3(6)
Bollnäs 6(10)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minior C)

Cilla Booma Tävlingsklass: Minior C Fdata:000209

Cilla Booma

 

Namn: Cilla Booma
Födelsedata: 000209
Tävlingsklass: Minor C
Testnivå: - / Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 1

Årets Tävlingar (2009-2010)

Sandviken: 7 (13)
Uppsala 8(14)
Hudiksvall 4(7)
Bollnäs 6(10)

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minor C)

Bollnäs 5(8)

Emme-Lie Lindström Tävlingsklass: Minior C Fdata:990730

Emme-Lie Lindström

 

Namn: Emme-Lie Lindström
Födelsedata: 990730
Tävlingsklass: Minior C
Testnivå: Basic 1 / Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 1

Årets Tävlingar (2009-2010)

Uppsala 6(13)
Hudiksvall 8(14)
Borlänge 6(10)
Bollnäs 4(10)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)

Emma Kinnvall Tävlingsklass: Minior C Fdata:981229

Emma Kinnvall

 

Namn: Emma Kinnvall
Födelsedata: 981229
Tävlingsklass: Minor C
Testnivå: Basic Grund / Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 1

Årets Tävlingar (2009-2010)

Sandviken: 6 (11)
Uppsala 5(9)
Hudiksvall 8(14)
Bollnäs 6(10)

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minor C)

Bollnäs 6(10)

Maria Garic Tävlingsklass: Minior C Fdata:000609

Maria Garic

 

Namn: Maria Garic
Födelsedata: 000609
Tävlingsklass: Minior C
Testnivå: -/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)

Mimmi Bilutin Tävlingsklass: Minior C Fdata:010425

Mimmi Bilutin

 

Namn: Mimmi Bilutin
Födelsedata: 010425
Tävlingsklass: Minor C
Testnivå: Basic Grund / Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 1

Årets Tävlingar (2009-2010)

Sandviken: 6 (13) Min C
Uppsala 9(16) Min C
Hudiksvall 2(9) Min C
Borlänge 1(8) Min C
Bollnäs 1(11) Min C

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minor C)

Bollnäs 5(8)

Sandra Backlund Tävlingsklass: Minior C Fdata:990930

Sebastian Bramefjord

 

Namn: Sandra Backlund
Födelsedata: 990930
Tävlingsklass: Minor C
Testnivå: Basic Grund / Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 1

Årets Tävlingar (2009-2010)

Uppsala 5(14)
Hudiksvall 3(7)
Borlänge 2(6)
Bollnäs 5(10)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minor C)

Shaila Berglund Tävlingsklass: Minior C Fdata:991008

Shaila Berglund

 

Namn: Shaila Berglund
Födelsedata: 991008
Tävlingsklass: Minor C
Testnivå: Basic Grund / Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 1

Årets Tävlingar (2009-2010)

Uppsala 8(14)
Hudiksvall 8(14)
Borlänge 6(10)
Bollnäs 4(10)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minor)

 

Grupp 3

Cecilia Sund Tävlingsklass: Minior Fdata:010522

Cecilia Sund

 

Namn: Cecilia Sund
Födelsedata: 010522
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)

Elin Gudmundsson Tävlingsklass: Minior C Fdata:000802

Elin Gudmundsson

 

Namn: Elin Gudmundsson
Födelsedata: 000802
Tävlingsklass: Minor C
Testnivå: -/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)

Emma Lovely Tävlingsklass: Minior Fdata:020210

Emma

 

Namn: Emma Lovely
Födelsedata: 020210
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)

Etty Sanner Tävlingsklass: Minior Fdata:020215

Etty Sanner

 

Namn: Etty Sanner
Födelsedata: 020215
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)

Louise Kreft Tävlingsklass: Minior Fdata:020417

Louise Kreft

 

Namn: Louise Kreft
Födelsedata: 020417
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)

Milana Leiman Tävlingsklass: Minior Fdata:030716

Milana Leiman

 

Namn: Milana Leiman
Födelsedata: 030716
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)

Maria Tävlingsklass: Minior Fdata:020305

Maria

 

Namn: Maria
Födelsedata: 020305
Tävlingsklass: Minior
Testnivå: - / -
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)

Tilde Bergström Tävlingsklass: Minior Fdata:010721

Tilde Bergström

 

Namn: Tilde Bergström
Födelsedata: 010721
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)

Wendela Hållqvist Tävlingsklass: Minior C Fdata:991124

Wendela Hållqvist

 

Namn: Wendela Hållqvist Larsson
Födelsedata: 991124
Tävlingsklass: Minior C
Testnivå: -/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)

 

Mix

Annelie Törnblom Tävlingsklass: Senior ++ Fdata:Hemligt

Anna Åkerman Tävlingsklass: Senior ++ Fdata:Hemligt


Julia Ängelman Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:950301

Julia Ängelman

 

Namn: Julia Ängelman
Födelsedata: 950301
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic Grund / Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 4

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Ungdom C)

Kajsa Larsson Tävlingsklass: Ungdom Fdata:931004

 

Namn: Kajsa Larsson
Födelsedata: 931004
Tävlingsklass: Ungdom
Testnivå: -
Tävlingssäsonger inklusive denna:

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Ungdom)

Linda Gustafsson Tävlingsklass: Junior C Fdata:891005

Linda Gutstafsson

 

Namn: Linda Gutsafsson
Födelsedata: 891005
Tävlingsklass: Junior C
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 5

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Junior C)

Michelle Ropeter Tävlingsklass: Ungdom Fdata:940225

 

Namn: Michelle Ropeter
Födelsedata: 940225
Tävlingsklass: Ungdom
Testnivå: FriGrund
Tävlingssäsonger inklusive denna:

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Ungdom)

Natalie Giraldo Tävlingsklass: Minor Fdata:99

Nattalie G

 

Namn: Nattalie Giraldo
Födelsedata: 99
Tävlingsklass: Minor
Testnivå: - / -
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Minor)

Natalie Kokko Tävlingsklass: Junior C Fdata:921211

Nattalie Kokko

 

Namn: Nattalie Kokko
Födelsedata: 921211
Tävlingsklass: Junior C
Testnivå: Basic 1 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Junior C)


Katarina Kokko Tävlingsklass: Senior ++ Fdata:Hemligt

Mini

Natalie Kurti Tävlingsklass: Minior Fdata:040119

Natalie Kurti

 

Namn: Natalie Kurti
Födelsedata: 040119
Tävlingsklass: Mini Minior
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)


 

 

 

 

 

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google 

Nyheter

Från Styrelsen

1368163
Idag
Igår
Denna Vecka
Denna Månad
Förra Månaden
Totalt
156
31
536
2509
6289
1368163

Your IP: 54.196.38.114
Server Time: 2018-07-21 10:04:58

KontaktFormulär

skgsloggoupph280b

konstagningskridskovita

Symbol-Information

Ni kan även maila direkt till oss på
mailadressen info  och som
avslutning efter info använd
@gavleskaret.se

eller ringa på

Gavleskärets telefonnummer:
070 61 65 222
Klubbens konton: Pg: 209560-2 eller
Bg: 5929-7788.

There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.



 

I

n

f

o