Swedish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

OBS Grupperna på denna sida är reviderade för säsongen 2014-2015  allt stämmer inte än. Om ni ser att någon saknas eller någon felstavning mm hör då av er till info@gavleskaret.se (Uppdaterat 2014-04-02)

 

Intro

 
För information om klubbens åkare se flikarna till höger
(Klicka på åkarens namn för mera info)
Tävlingar säsongen 2014-2015 (se under fliken Tävlingar 14-15 ovan)

Klubben har i och med denna säsong varit verksam i 9 säsonger,


Vi hoppas att vi når nya framgångar med Tatiana som tränare under denna säsong och att vi gemensamt hjälper till att skapa förutsättningar för våra barn och ungdommar så att de kan utvecklas på bästa vis.

 


Se under respektive åkare för respektive åkares resultat för 14-15.

Under den andra fliken till höger (Tävlingar 14-15) kan ni se hela resultatlistan för respektive
tävling som klubben deltagit i under 2014-2015.

Klicka på grupp flikarna till höger för föreningens åkare

Tävlingar 14-15

Klicka på tävlingens namn för resultat
(obs när datum till vänster är komplett så är det en uppdaterad tävlingar för 2014-2015) .

 

 2014

 

1-2nov

Borlänge

  Klubbtävling
8-9nov Leksand   Stjärntävling
15-16nov Gävle   Stjärntävling
6-7dec Östersund   Klubbtävling

För deltagande i Stjärntävling måste man minst vara C åkare
För deltagande i klubbtävling måste man minst vara B åkare

 

 2015

 

       
3-4jan Borlänge   Stjärntävling
24-25jan Sandviken   Stjärntävling
7-8feb Leksand   Klubbtävling
28feb-1mar Hallsberg   Klubbtävling
7-8mar Uppsala   Klubbtävling

För deltagande i Stjärntävling måste man minst vara C åkare
För deltagande i klubbtävling måste man minst vara B åkare

 

Grupp 1

Cecilia Sund Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:010522

cecilia

 

Namn: Cecilia Sund
Födelsedata: 010522
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic 1/Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2014-2015)
  


 


Ellie Bergström Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:020703

ellie

Namn: Ellie Bergström
Födelsedata: 020703
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic 2/Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 2

 

Årets Tävlingar (2014-2015)

Etty Sanner Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:020215

etty

 

Namn: Etty Sanner
Födelsedata: 020215
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic 2/Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 4

Årets Tävlingar (2014-2015)

 

 

 

Karin Törnblom Tävlingsklass: Ungdom B15 1 Fdata:990804

karin

 

Namn: Karin Törnblom
Födelsedata: 990804
Tävlingsklass: Ungdom B1 15
Testnivå: Basic 4 / Fri 3
Tävlingssäsonger inklusive denna: 8

Årets Tävlingar (2014-2015)


 

 

Klara Galanti Tävlingsklass: Senior B1 Fdata:950511

klara

 

Namn: Klara Galanti
Födelsedata: 950511
Tävlingsklass: Senior B1
Testnivå: Basic 4 / Fri 3
Tävlingssäsonger inklusive denna: 8

Årets Tävlingar (2014-2015)






 

Maria Aziz Tävlingsklass: Ungdom A 13 Fdata:020305

maria

Namn: Maria Aziz
Födelsedata: 020305
Tävlingsklass:
Ungdom A
13
Testnivå: Basic 3/Fri 3
Tävlingssäsonger inklusive denna: 5

Årets Tävlingar (2014-2015)

 



 

Matilda Snellman Tävlingsklass: Junior B Fdata:980108

Matilda Snellman

Namn: Matilda Snellman
Födelsedata: 980108
Tävlingsklass: Junior B
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 8

Årets Tävlingar (2014-2015)



Mimmi Billetun-Eriksson Tävlingsklass: Ungdom B 15-2 Fdata:010425

mimmi

 

Namn: Mimmi Billetun -Eriksson
Födelsedata: 010425
Tävlingsklass: Ungdom B 15-2
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 6

Årets Tävlingar (2014-2015)

 

 


Moa Johansson-Skeri Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:010712

 

Moa Johansson-Skeri

 

Namn: Moa Johansson-Skeri
Födelsedata: 010712
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic 2/Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 

Årets Tävlingar (2014-2015)

 

 

 

Tilde Bergström Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:010721

tilde

Namn: Tilde Bergström
Födelsedata: 010721
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic 2/Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 2

Årets Tävlingar (2014-2015)

 

 

Vera Björklund Tävlingsklass: Junior B Fdata:970906

Vera Björklund

 

Namn: Vera Björklund
Födelsedata: 970906
Tävlingsklass: Junior B-2
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 9

Årets Tävlingar (2014-2015)

Grupp 2

Alice Värn Tävlingsklass: Minior B Fdata:040614

alice

Namn: Alice Värn
Födelsedata: 040614
Tävlingsklass: Minior B
Testnivå: Basic 1/Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 2

Årets Tävlingar (2014-2015)

 

Amanda Westlund Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:030511

amandaw

 

Namn: Amanda Westlund
Födelsedata: 030511
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: -/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2014-2015)

 

 

Alva Eriksson Tävlingsklass: Minior C Fdata:050608

alva

 

Namn: Alva Eriksson
Födelsedata: 050608
Tävlingsklass: Minor C
Testnivå: Basic Grund/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2014-2015)

 

 

Dilan Aziz Tävlingsklass: Minior B Fdata:050516

dilan

Namn:  Dilan Aziz
Födelsedata: 050516
Tävlingsklass: Minior B
Testnivå: Basic 1/Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 1

Årets Tävlingar (2014-2015)

 

Ebba Lundh Tävlingsklass: Minior C Fdata:030930

ebba

 

Namn: Ebba Lundh
Födelsedata: 030930
Tävlingsklass: Minor C
Testnivå: Basic Grund/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2014-2015)

 

 

Ida Verem Jahic Tävlingsklass: Minior B Fdata:040113

ida

Namn: Ida Verem Jahic
Födelsedata: 040113
Tävlingsklass: Minior B
Testnivå: Basic 1 /Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 2

Årets Tävlingar (2014-2015)

Matilda Holm Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:020707

mathildah

Namn: Matilda Holm
Födelsedata: 020707
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic Grund/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2014-2015)

 

Nora Enegren Tävlingsklass: Minior C Fdata:040816

nora

Namn: Nora Enegren
Födelsedata: 040816
Tävlingsklass:
Testnivå: Basic Grund/Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2014-2015)

Thea Sundell Tävlingsklass: Minior C Fdata:031121

thea

Namn: Thea Sundell
Födelsedata: 031121
Tävlingsklass: Minior C
Testnivå: Basic Grund/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2014-2015)

Grupp 3

Chantelle Högstedt Tävlingsklass: Minior C Fdata:060619

chantelle

Namn: Chantelle Högstedt
Födelsedata: 060619
Tävlingsklass:
Testnivå: Basic Grund/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra årets Tävlingar (2011-2012)

Emilia Fredriksson Tävlingsklass: Minior C Fdata:051017

emilia

Namn: Emilia Fredriksson
Födelsedata: 051017
Tävlingsklass: Minior C
Testnivå: -/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra årets Tävlingar (2011-2012)

Jasmin Azizi Tävlingsklass: Minior C Fdata:061019

jasmin

Namn: Jasmin Azizi
Födelsedata: 061019
Tävlingsklass: Minior C
Testnivå: Basic Grund/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

 

Lia Sundell Tävlingsklass: Minior C Fdata:060209

lia

Namn: Lia Sundell
Födelsedata: 060209
Tävlingsklass: Minior C
Testnivå: -/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-2014)

 

Lisa Nordin Tävlingsklass: Minior C Fdata:051222

lisa

Namn: Lisa Nordin
Födelsedata: 051222
Tävlingsklass:
Testnivå: Basic Grund/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Mira Astby Tävlingsklass: Minior C Fdata:060422

mira

Namn: Mira Astby
Födelsedata: 060422
Tävlingsklass: Minior C
Testnivå: Basic Grund/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Oliva Westlund Tävlingsklass: Minior Fdata:041220

olivia

 

Namn: Oliva Westlund
Födelsedata: 041220
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

 

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Sofia Engman Tävlingsklass: Minior Fdata:070205

sofia

Namn: Sofia Engman
Födelsedata: 070205
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra årets Tävlingar (2011-2012)

Vendla Enroth Tävlingsklass: Minior C Fdata:040706

vendla

Namn: Vendla Enroth
Födelsedata: 040706
Tävlingsklass:
Testnivå: -/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Grupp 4

Alicia Fredriksson Tävlingsklass: Minior  Fdata:070418

alicia

Namn: Alicia Fredriksson
Födelsedata: 070418
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Alma Skoglund Andersson Tävlingsklass: Minior Fdata:060807

alma

Namn: Alma Skoglund Andersson
Födelsedata: 060807
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Cornelia Rosell Tävlingsklass: Minior Fdata:061229

cornelia

Namn: Cornelia Rosell
Födelsedata: 061229
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Elna Bollner Tävlingsklass: Minior Fdata:070615

elna

Namn: Elna Bollner
Födelsedata:070615
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Elvira Bergström Tävlingsklass: Minior Fdata:060726

elvira

Namn: Elvira Bergström
Födelsedata: 060726
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Jennifer Eriksson Tävlingsklass: Minior Fdata:060000

jennifer

Namn: Jennifer Eriksson
Födelsedata: xxxxxx
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Lizette Ljungman Tävlingsklass: Minior Fdata:040000

lizette

 

Namn: Lizette Ljungman
Födelsedata: 040000
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

 

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Sebastian Sevonen Tävlingsklass: Minior  Fdata:070912

Sebastian Sevonen

Namn: Sebastian Sevonen
Födelsedata: 070912
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Selina Cordoza Sjöberg Tävlingsklass: Minior Fdata:060808

selina

Namn: Selina Cordoza Sjöberg
Födelsedata: 060808
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Wendy Hemgren Tävlingsklass: Minior Fdata:070812

wendy

Namn: Wendy Hemgren
Födelsedata: 070812
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

 

Grupp 5

 

Alice Tormund Tävlingsklass: Minior Fdata:060118

Alice Tormund

Namn: Alice Tormund
Födelsedata: 060118
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

 

Alva Söderman Tävlingsklass: Minior Fdata:081102

Alva Söderman

Namn: Alva Söderman
Födelsedata: 081102
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

 

 

Cornelia Rosell Tävlingsklass: Minior Fdata:061229

cornelia

Namn: Cornelia Rosell
Födelsedata: 061229
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

 

 

Elsa Berglund Tävlingsklass: Minior Fdata:060521

Elsa Berglund

Namn: Elsa Berglund
Födelsedata:060521
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Emilia Wendin Tävlingsklass: Minior Fdata:060518

Emilia Wendin

Namn: Emilia Wendin
Födelsedata: 060518
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

 

 

Emma Nordgren Tävlingsklass: Minior Fdata:061110

Emma Nordgren

 

Namn: Emma Nordgren
Födelsedata: 061110
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Isabelle Wengelin Tävlingsklass: Minior Fdata:041129

Isabelle Wengelin

Namn: Isabelle Wengelin
Födelsedata: 041129
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

 

 

Jennifer Eriksson Tävlingsklass: Minior Fdata:060818

jennifer

Namn: Jennifer Eriksson
Födelsedata: 060818
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

 

 

Lana Mahma Tävlingsklass: Minior Fdata:070917

Lana Mahma

Namn: Lana Mahma
Födelsedata: 070917
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

 

 

Lova Jonsson Tävlingsklass: Minior Fdata:061021

Lova Jonsson

Namn: Lova Jonsson
Födelsedata: 061021
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

 

 

Svea Berglund Tävlingsklass: Minior Fdata:061021

Svea Berglund

Namn: Svea Berglund
Födelsedata: 061021
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

 

 

Tuva Hjorth Tävlingsklass: Minior Fdata:061021

Tuva Hjorth

Namn: Tuva Hjorth
Födelsedata: 061021
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

 

 

 

Mix

Amelia Åkerman Tävlingsklass: Junior B Fdata:980108

Amelia Åkerman / Kuorikoski  

Namn: Amelia Åkerman / Kuorikoski
Födelsedata: 980108
Tävlingsklass: Junior B
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 8

Årets Tävlingar (2013-2014)



 

Annelie Törnblom Tävlingsklass: Senior ++ Fdata:Hemligt

Anna Åkerman Tävlingsklass: Senior ++ Fdata:Hemligt

Cilla Booma Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:000209

Cilla Booma

Namn: Cilla Booma
Födelsedata: 000209
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic Grund / Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 6

Årets Tävlingar (2013-2014)


Förra årets Tävlingar (2012-2013)
(Tävlingsklass: Ungdom C)

 

 

Cornelia Callenmark Tävlingsklass:  Fdata:

Ida Walin Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:960814

Ida Wallin

Namn: Ida Wallin
Födelsedata: 960814
Tävlingsklass: Junior C
Testnivå: Basic 1 / Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 6

Årets Tävlingar (2013-2014)



Julia Ängelman Tävlingsklass: Junior C Fdata:950301

Julia Ängelman

 

Namn: Julia Ängelman
Födelsedata: 950301
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic Grund / Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 4

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Ungdom C)

Kajsa Larsson Tävlingsklass: Ungdom Fdata:931004

 

Namn: Kajsa Larsson
Födelsedata: 931004
Tävlingsklass: Ungdom
Testnivå: -
Tävlingssäsonger inklusive denna:

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Ungdom)

Linda Gustafsson Tävlingsklass: Senior Fdata:891005

 

Linda Gutstafsson

 

Namn: Linda Gutsafsson
Födelsedata: 891005
Tävlingsklass: Junior C
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 5

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Junior C)

Michelle Ropeter Tävlingsklass: Ungdom Fdata:940225

 

Namn: Michelle Ropeter
Födelsedata: 940225
Tävlingsklass: Ungdom
Testnivå: FriGrund
Tävlingssäsonger inklusive denna:

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Ungdom)

Natalie Kokko Tävlingsklass: Junior C Fdata:921211

Nattalie Kokko

 

Namn: Nattalie Kokko
Födelsedata: 921211
Tävlingsklass: Junior C
Testnivå: Basic 1 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Junior C)

Katarina Kokko Tävlingsklass: Senior ++ Fdata:Hemligt

 

 

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google 

Nyheter

Från Styrelsen

1413125
Idag
Igår
Denna Vecka
Denna Månad
Förra Månaden
Totalt
150
235
1364
2382
6488
1413125

Your IP: 54.84.236.168
Server Time: 2018-12-15 10:48:48

KontaktFormulär

skgsloggoupph280b

konstagningskridskovita

Symbol-Information

Ni kan även maila direkt till oss på
mailadressen info  och som
avslutning efter info använd
@gavleskaret.se

eller ringa på

Gavleskärets telefonnummer:
070 61 65 222
Klubbens konton: Pg: 209560-2 eller
Bg: 5929-7788.

There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.



 

I

n

f

o