Swedish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

OBS Grupperna på denna sida är reviderade men allt kanske inte stämmer än. Om ni ser att någon saknas eller någon felstavning mm hör då av er till info@gavleskaret.se (Uppdaterat 2013-10-08)

 

Intro

 
För information om klubbens åkare se flikarna till höger
(Klicka på åkarens namn för mera info)
Tävlingar säsongen 2013-2014 (se under fliken Tävlingar 13-14 ovan)

Klubben har i och med denna säsong varit verksam i 8 säsonger, förra säsongen hade vi 4 A-Åkare Nu inför denna säsong så förlorar bla Karin sin A-Klass i och med att hon går upp i Ungdom 15 där det krävs 4/4 i testnivå för A-Klassen, och Maria går upp i Ungdom 13 där det krävs 3/3 i test nivå för A-klassen. Men Milana i bibehåller A-klass i Minor.

Sebastian har slutat eller hur det nu var.

Vi hoppas att vi når nya framgångar med Tatiana som tränare under denna säsong och att vi gemensamt hjälper till att skapa förutsättningar för våra barn och ungdommar så att de kan utvecklas på bästa vis.

 


Se under respektive åkare för respektive åkares resultat för 13-14.

Under fliken till höger (Tävlingar 13-14) kan ni se hela resultatlistan för respektive
tävling som klubben deltagit i under 2013-2014.

Klicka på grupp flikarna till höger för föreningens åkare

Tävlingar 13-14

Klicka på tävlingens namn för resultat
(obs när datum till vänster är komplett så är det en uppdaterad tävling för 2013-2014) .

 

 

2012 Borlängetrofén Borlänge Stjärntävling
2012 Leksandpokalen Leksand Klubbtävling
2012 Ljusnanskäret Bollnäs KK
Klubbtävling
2012  Säterklipplingen  Säters KK Stjärntävling
2013 Istappen Uppsala Stjärntävling
2013 BrinkaSkäret Brinka Stjärntävling
2013  Gävle  Gävle Klubbtävling
2013
 Huddik  Strands IF
 Stjärntävling
2013  Eskilstuna  Eskilstuna IK  Klubbtävling
       
       
       

För deltagande i Stjärntävling måste man minst vara C åkare
För deltagande i klubbtävling måste man minst vara B åkare

Grupp 1

Amanda Ifwer Tävlingsklass: Ungdom B15 2 Fdata:990928

 

Amanda Ifwer

 

Namn: Amanda Ifwer / Roos
Födelsedata: 990928
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 6

Årets Tävlingar (2013-2014)

 



Karin Törnblom Tävlingsklass: Ungdom B15 1 Fdata:990804

Karin Törnblom

 

Namn: Karin Törnblom
Födelsedata: 990804
Tävlingsklass: Ungdom B1 15
Testnivå: Basic 4 / Fri 3
Tävlingssäsonger inklusive denna: 8

Årets Tävlingar (2013-2014)


 

 

Klara Galanti Tävlingsklass: Junior B1 Fdata:950511

Klara Galanti

 

Namn: Klara Galanti
Födelsedata: 950511
Tävlingsklass: Junior B2
Testnivå: Basic 4 / Fri 3
Tävlingssäsonger inklusive denna: 8

Årets Tävlingar (2013-2014)






 

Maria Aziz Tävlingsklass: Ungdom B 13 Fdata:020305

Maria

Namn: Maria Aziz
Födelsedata: 020305
Tävlingsklass:
Ungdom B
13
Testnivå: Basic 2/Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2013-2014)

 



 

Mimmi Billetun-Eriksson Tävlingsklass: Ungdom B 13 Fdata:010425

Mimmi Bilutin

 

Namn: Mimmi Billetun -Eriksson
Födelsedata: 010425
Tävlingsklass: Ungdom B 13
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 5

Årets Tävlingar (2013-2014)

 

 


Vera Björklund Tävlingsklass: Junior B Fdata:970906

Vera Björklund

 

Namn: Vera Björklund
Födelsedata: 970906
Tävlingsklass: Junior B
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 9

Årets Tävlingar (2013-2014)


Grupp 2

Alice Värn Tävlingsklass: Minior C Fdata:040614

Alice Wärn

Namn: Alice Värn
Födelsedata: 040614
Tävlingsklass: Minior C
Testnivå: -/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 1

Årets Tävlingar (2013-2014)

 

Cecilia Sund Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:010522

Cecilia Sund

 

Namn: Cecilia Sund
Födelsedata: 010522
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic 1/Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2013-2014)
  

 

Förra årets Tävlingar (2012-2013)
Tävlingsklass: Minior C

Dilan Aziz Tävlingsklass: Minior C Fdata:050516

Dilan Aziz

Namn:  Dilan Aziz
Födelsedata: 050516
Tävlingsklass: Minior C
Testnivå: Basic Grund/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 1

Årets Tävlingar (2013-2014)

 

Ellie Bergström Tävlingsklass: Minior C Fdata:020703

Ellie Bergström

Namn: Ellie Bergström
Födelsedata: 020703
Tävlingsklass: Minior C
Testnivå: Basic Grund/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 2

Årets Tävlingar (2013-2014)

Förra Årets Tävlingar (2012-2013)

Etty Sanner Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:020215

Etty Sanner

 

Namn: Etty Sanner
Födelsedata: 020215
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic 1/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 4

Årets Tävlingar (2013-2014)

 

 

 

Ida Verem Jahic Tävlingsklass: Minior C Fdata:040113

Ida Verem Jahic

Namn: Ida Verem Jahic
Födelsedata: 040113
Tävlingsklass: Minior C
Testnivå: Basic Grund /Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 2

Årets Tävlingar (2013-2014)

Förra Årets Tävlingar (2012-2013)

 

Louise Kreft Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:020417

Louise Kreft

 

Namn: Louise Kreft
Födelsedata: 020417
Tävlingsklass:
Ungdom C

Testnivå: Basic Grund/Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 2

Årets Tävlingar (2013-2014)


Förra årets Tävlingar (2012-2013)

Tävlingsklass: Minior C

 

 

Tilde Bergström Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:010721

Tilde Bergström

Namn: Tilde Bergström
Födelsedata: 010721
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic 1/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 1

Årets Tävlingar (2012-2013)

 

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

 

Grupp 3

Alva Eriksson Tävlingsklass: Minior C Fdata:050608

Alva Eriksson

 

Namn: Alva Eriksson
Födelsedata: 050608
Tävlingsklass: Minor C
Testnivå: -/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

 

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Chantelle Högstedt Tävlingsklass: Minior Fdata:060619

Chantelle

Namn: Chantelle Högstedt
Födelsedata: 060619
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra årets Tävlingar (2011-2012)

Ebba Lundh Tävlingsklass: Minior C Fdata:030930

Ebba Lundh

 

Namn: Ebba Lundh
Födelsedata: 030930
Tävlingsklass:
Testnivå: Basic Grund/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

 

 

Emilia Fredriksson Tävlingsklass: Minior Fdata:051017

SKGS

Namn: Emilia Fredriksson
Födelsedata: 051017
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra årets Tävlingar (2011-2012)

Jasmin Azizi Tävlingsklass: Minior Fdata:061019

SKGS

Namn: Jasmin Azizi
Födelsedata: 061019
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

 

Lia Sundell Tävlingsklass: Minior Fdata:060209

SKGS

Namn: Lia Sundell
Födelsedata: 060209
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-2014)

 

Matilda Holm Tävlingsklass: Minior C Fdata:020707

SKGS

Namn: Matilda Holm
Födelsedata: 020707
Tävlingsklass: Minior C
Testnivå: -/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-2014)

 

Lisa Nordin Tävlingsklass: Minior Fdata:051222

Nellie Kusbom

Namn: Lisa Nordin
Födelsedata: 051222
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Mira Astby Tävlingsklass: Minior Fdata:060422

Nellie Kusbom

Namn: Mira Astby
Födelsedata: 060422
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Nellie Bostedt Tävlingsklass: Minior Fdata:040528

Nellie Kusbom

Namn: Nellie Bostedt
Födelsedata: 040528
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Nora Enegren Tävlingsklass: Minior C Fdata:040816

Nora Enegren

Namn: Nora Enegren
Födelsedata: 040816
Tävlingsklass:
Testnivå: -/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Ophelia Zimin Tävlingsklass: Minior Fdata:070729

Maja

Namn: Ophelia Zimin
Födelsedata: 070729
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Sofia Engman Tävlingsklass: Minior Fdata:070205

SKGS

Namn: Sofia Engman
Födelsedata: 070205
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra årets Tävlingar (2011-2012)

Thea Sundell Tävlingsklass: Minior C Fdata:031121

Thea Sundell

Namn: Thea Sundell
Födelsedata: 031121
Tävlingsklass:
Testnivå: -/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra årets Tävlingar (2011-2012)

Vendla Enroth Tävlingsklass: Minior Fdata:040706

Vera Hemlin

Namn: Vendla Enroth
Födelsedata: 040706
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Grupp 4

Amanda Westlund Tävlingsklass: Minior C Fdata:030511

Andrea Jonsson

 

Namn: Amanda Westlund
Födelsedata: 030511
Tävlingsklass: Minor C
Testnivå: -/Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

 

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Lizette Ljungman Tävlingsklass: Minior Fdata:0400000

Vera Hemlin

 

Namn: Lizette Ljungman
Födelsedata: 0400000
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

 

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Oliva Westlund Tävlingsklass: Minior Fdata:041220

Crystal Törnlund

 

Namn: Oliva Westlund
Födelsedata: 041220
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

 

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Wilma Hjertberg Tävlingsklass: Minior Fdata:040308

Vera Hemlin

 

Namn: Wilma Hjertberg
Födelsedata: 040308
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2012-2013)

 

Förra Årets Tävlingar (2011-2012)

Grupp 5

Alexander Zimin Tävlingsklass: Minior Fdata:081211

Andrea Jonsson

 

Namn: Alexander Zimin
Födelsedata: 081211
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-2013)

 

 

Alicia Fredriksson Tävlingsklass: Minior Fdata:070418

Andrea Jonsson

Namn: Alicia Fredriksson
Födelsedata: 070418
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Alma Skoglund Andersson Tävlingsklass: Minior Fdata:060807

Andrea Jonsson

Namn: Alma Skoglund Andersson
Födelsedata: 060807
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Cornelia Rosell Tävlingsklass: Minior Fdata:061229

Andrea Jonsson

Namn: Cornelia Rosell
Födelsedata: 061229
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Elna Bollner Tävlingsklass: Minior Fdata:070615

Andrea Jonsson

Namn: Elna Bollner
Födelsedata:070615
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Elvira Bergström Tävlingsklass: Minior Fdata:060726

Andrea Jonsson

Namn: Elvira Bergström
Födelsedata: 060726
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Jennifer Eriksson Tävlingsklass: Minior Fdata:xxxxxx

Andrea Jonsson

Namn: Jennifer Eriksson
Födelsedata: xxxxxx
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Sebastian Sevonen Tävlingsklass: Minior Fdata:070912

Andrea Jonsson

Namn: Sebastian Sevonen
Födelsedata: 070912
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Selina Cordoza Sjöberg Tävlingsklass: Minior Fdata:060808

Andrea Jonsson

Namn: Selina Cordoza Sjöberg
Födelsedata: 060808
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Thea Bostedt Tävlingsklass: Minior Fdata:061113

Andrea Jonsson

Namn: Thea Bostedt
Födelsedata: 061113
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

Wendy Persson Tävlingsklass: Minior Fdata:070812

Andrea Jonsson

Namn: Wendy Persson
Födelsedata: 070812
Tävlingsklass:
Testnivå: -/-
Tävlingssäsonger inklusive denna: 0

Årets Tävlingar (2013-20143)

 

 

Mix

Amelia Åkerman Tävlingsklass: Junior B Fdata:980108

Amelia Åkerman / Kuorikoski  

Namn: Amelia Åkerman / Kuorikoski
Födelsedata: 980108
Tävlingsklass: Junior B
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 8

Årets Tävlingar (2013-2014)



 

Annelie Törnblom Tävlingsklass: Senior ++ Fdata:Hemligt

Anna Åkerman Tävlingsklass: Senior ++ Fdata:Hemligt

Cilla Booma Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:000209

Cilla Booma

Namn: Cilla Booma
Födelsedata: 000209
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic Grund / Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 6

Årets Tävlingar (2013-2014)


Förra årets Tävlingar (2012-2013)
(Tävlingsklass: Ungdom C)

 

 

Cornelia Callenmark Tävlingsklass:  Fdata:

Ida Walin Tävlingsklass: Ungdom C Fdata:960814

Ida Wallin

Namn: Ida Wallin
Födelsedata: 960814
Tävlingsklass: Junior C
Testnivå: Basic 1 / Fri 1
Tävlingssäsonger inklusive denna: 6

Årets Tävlingar (2013-2014)



Julia Ängelman Tävlingsklass: Junior C Fdata:950301

Julia Ängelman

 

Namn: Julia Ängelman
Födelsedata: 950301
Tävlingsklass: Ungdom C
Testnivå: Basic Grund / Fri Grund
Tävlingssäsonger inklusive denna: 4

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Ungdom C)

Kajsa Larsson Tävlingsklass: Ungdom Fdata:931004

 

Namn: Kajsa Larsson
Födelsedata: 931004
Tävlingsklass: Ungdom
Testnivå: -
Tävlingssäsonger inklusive denna:

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Ungdom)

Linda Gustafsson Tävlingsklass: Senior Fdata:891005

 

Linda Gutstafsson

 

Namn: Linda Gutsafsson
Födelsedata: 891005
Tävlingsklass: Junior C
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 5

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Junior C)

Matilda Snellman Tävlingsklass: Junior B Fdata:980108

Matilda Snellman

Namn: Matilda Snellman
Födelsedata: 980108
Tävlingsklass: Junior B
Testnivå: Basic 2 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 8

Årets Tävlingar (2013-2014)



Michelle Ropeter Tävlingsklass: Ungdom Fdata:940225

 

Namn: Michelle Ropeter
Födelsedata: 940225
Tävlingsklass: Ungdom
Testnivå: FriGrund
Tävlingssäsonger inklusive denna:

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Ungdom)

Natalie Kokko Tävlingsklass: Junior C Fdata:921211

Nattalie Kokko

 

Namn: Nattalie Kokko
Födelsedata: 921211
Tävlingsklass: Junior C
Testnivå: Basic 1 / Fri 2
Tävlingssäsonger inklusive denna: 3

Årets Tävlingar (2009-2010)

 

Förra årets Tävlingar (2008-2009)
(Tävlingsklass: Junior C)

Katarina Kokko Tävlingsklass: Senior ++ Fdata:Hemligt

 

 

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google 

Nyheter

Från Styrelsen

1413390
Idag
Igår
Denna Vecka
Denna Månad
Förra Månaden
Totalt
148
267
1629
2647
6488
1413390

Your IP: 54.159.51.118
Server Time: 2018-12-16 09:43:39

KontaktFormulär

skgsloggoupph280b

konstagningskridskovita

Symbol-Information

Ni kan även maila direkt till oss på
mailadressen info  och som
avslutning efter info använd
@gavleskaret.se

eller ringa på

Gavleskärets telefonnummer:
070 61 65 222
Klubbens konton: Pg: 209560-2 eller
Bg: 5929-7788.

There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.



 

I

n

f

o