Swedish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Grupper mm 2008-2009

Tävlingar säsongen 2008-2009 (se under respektive åkare)

Detta var nu den tredje tävlings säsongen för klubben som blev genomförd.

Tredje tävlingssäsongen för klubben blir nog svår att matcha när det gäller placeringar, 8st Guld, 5st Silver, 6st Brons . samt givetvis även 4,5 & 6 placeringar

Föreningen deltog i 5 st tävlingar samt att tre åkare även deltog i en tävling i
Uppsala på vårkanten , i denna tävling blev det en andra och tredje samt en fjärde placering.

För årets resultat, se under respektive åkare för de olika tävlingarna.

 

Alexander Backlund
Alexander
Ålder (Födelse data): 951223
Tävlings klass: Ungdom C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa5(12)Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken3(13)Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs2(2)Lista
Amanda Ifvner
Amanda
Ålder (Födelse data): 990928
Tävlings klass: Minior C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs-Lista
Amelia Åkerman
Amelia
Ålder (Födelse data): 980108
Tävlings klass: Minor B
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall8(14)Lista
Sandviken6(10)Lista
Borlänge7(13)Lista
Bollnäs5(9)Lista
Cilla Booma
Cilla
Ålder (Födelse data): 00
Tävlings klass: Minior C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs5(8)Lista
Diana Eskander
Diana
Ålder (Födelse data): 01
Tävlings klass: Minior
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs-Lista
Emma Kinvall
Emma
Ålder (Födelse data): 981229
Tävlings klass: Minior C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs6(10)Lista
Elsa Widen
Elsa
Ålder (Födelse data): 980626
Tävlings klass: Minor B
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa3(4)Lista
Sundsvall8(14)Lista
Sandviken6(10)Lista
Borlänge7(13)Lista
Bollnäs4(9)Lista
Uppsala4(10) 

 

Ida Walin
Ida
Ålder (Födelse data): 960814
Tävlings klass: Ungdom C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa5(10)Lista
Sundsvall6(11)Lista
Sandviken-Lista
Borlänge6(12)Lista
Bollnäs-Lista

 

Julia Ängelman
Julia
Ålder (Födelse data): 950301
Tävlings klass: Ungdom C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs-Lista

 

Karin Törnblom
Karin
Ålder (Födelse data): 990804
Tävlings klass: Minor C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa5(10)Lista
Sundsvall1(13)Lista
Sandviken1(13)Lista
Borlänge2(11)Lista
Bollnäs1(10)Lista
Klara Galanti
Klara
Ålder (Födelse data): 950511
Tävlings klass: Ungdom C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa3(12)Lista
Sundsvall1(10)Lista
Sandviken2(13)Lista
Borlänge3(14)Lista
Bollnäs1(5)Lista
Uppsala3(8) 
Linda Gustafsson
Linda
Ålder (Födelse data): 8910
Tävlings klass: Junior C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs-Lista
Maria
Maria
Ålder (Födelse data): 02
Tävlings klass: Minior
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs-Lista
Matilda Snellman
Matilda
Ålder (Födelse data): 980108
Tävlings klass: Minior C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa6(10)Lista
Sundsvall8(14)Lista
Sandviken1(12)Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs3(10)Lista
Mimmi Bilutin
Mimi
Ålder (Födelse data): 010425
Tävlings klass: Minior C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs5(8)Lista
Natalie Giraldo
Natalie G
Ålder (Födelse data): 99
Tävlings klass: Minior
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs-Lista
Natalie Kokko
Natalie
Ålder (Födelse data): 921211
Tävlings klass: Junior C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs-Lista
Sandra Backlund
Sandra
Ålder (Födelse data): 990930
Tävlings klass: Minior C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs-Lista
Sebastian Bramefjord
Sebastian
Ålder (Födelse data): 980210
Tävlings klass: Minior C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs5(10)Lista
Shila Berglund
Shila
Ålder (Födelse data): 99
Tävlings klass: Minior
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs-Lista
Vera Björklund
Vera
Ålder (Födelse data): 970906
Tävlings klass: Minor B
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa2(4)Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs1(9)Lista
Vivi Widen
Vivi
Ålder (Födelse data): 000320
Tävlings klass: Minor C
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa6(10)Lista
Sundsvall7(13)Lista
Sandviken7(13)Lista
Borlänge6(11)Lista
Bollnäs1(8)Lista
Uppsala2(10) 
Natalie Kurti
Natalie K
Ålder (Födelse data): 04
Tävlings klass: Mini Minior
Tävlings
ort
PlaceringLänk till
resultat lista
Orsa-Lista
Sundsvall-Lista
Sandviken-Lista
Borlänge-Lista
Bollnäs-Lista

 

 

Share to Facebook Share to Twitter Share to Google 

Nyheter

Från Styrelsen

1388406
Idag
Igår
Denna Vecka
Denna Månad
Förra Månaden
Totalt
489
280
769
11352
5752
1388406

Your IP: 54.198.103.13
Server Time: 2018-09-25 17:52:00

KontaktFormulär

skgsloggoupph280b

konstagningskridskovita

Symbol-Information

Ni kan även maila direkt till oss på
mailadressen info  och som
avslutning efter info använd
@gavleskaret.se

eller ringa på

Gavleskärets telefonnummer:
070 61 65 222
Klubbens konton: Pg: 209560-2 eller
Bg: 5929-7788.

There is no form with this name or may be the form is unpublished, Please check the form and the url and the form management.



 

I

n

f

o